Klikając w poniższy link zobaczysz harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Aktualności
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
Wirtualne życzenia Dyrektora Szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020
Dofinansowanie do zajęć matematyki
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie do projektów zrealizowanych w ramach VII Edycji Programu mPotęga organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.
Program ma na celu zachęcenie nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności. "Liczymy, że to odczaruje dzieciom i młodzieży matematykę i zachęci do zgłębiania tej nauki".
Przygotowane przez nas projekty kierowane są do uczniów szkół podstawowych: "Biblioteczna mat-tematyka" - dla uczniów klas 4-5 oraz "Pierwiastek matematyki" - dla uczniów klas 7-8, w ramach których zorganizowane zostaną warsztaty, konkursy, happeningi.
Ponadto nasz projekt "Biblioteczna mat-tematyka", jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu, ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowych 5 tys. zł na dowolny cel związany z edukacją matematyczną.
Głosowanie internetowe potrwa od 22 czerwca do 05 lipca 2020 roku! W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h.
Głosowanie na stronie: mpotega.pl
Więcej info na --> https://www.mbp.chrzanow.pl/2020/06/zaglosuj-na-nasz-projekt-biblioteczna-mat-tematyka/?fbclid=IwAR2sAGHfYsFarvoAVYy3Ob25VpvH5GYVVPJnFn9hlfJdwiRZP_YhGWruxc4
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnym
Rok szkolny 2019/2020 zakończy się w piątek 26 czerwca 2020 r., ale Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach nie zorganizuje tego dnia tradycyjnego zakończenia roku szkolnego i uroczystego wręczania świadectw i nagród.
Ze względu na liczebność uczniów i wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa, odbiór świadectw przez wszystkich uczniów w dniu 26 czerwca 2020 r., jest praktycznie niemożliwy.
26 czerwca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach
o godzinie 9.00, świadectwa odbierają tylko absolwenci szkoły, czyli Ósmoklasiści, którym dokument będzie potrzebny przy rekrutacji.Podczas zakończenia roku szkolnego obowiązują zasady bezpieczeństwa, które zalecił minister zdrowia i główny inspektorat sanitarny, mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek.
Uczniowie pozostałych klas będą odbierali świadectwa, nagrody, w wyznaczonych terminach tj. od 29.06. – 3.07.2020 r. Świadectwa mogą odbierać uczniowie lub ich rodzice,
w sekretariacie szkoły.Należy unikać gromadzenia się oraz stosować do ogólnych zaleceń sanitarnych, tzn. wymagana jest maseczka, rękawiczki jednorazowe oraz zachowanie ok. 1,5 m dystansu miedzy osobami.
Prosimy rodziców o niewjeżdżanie samochodami na teren szkoły.
Harmonogram wydawania świadectw:
Klasa I – godz. 8.00 - 9.00
Klasa II – godz. 9.00 – 10.00
Klasa IV – godz. 10.00 – 11.00
Klasa V – godz. 11.00 – 12.00
Klasa VI - godz. 12.00 – 13.00
Klasa VII – godz. 13.00 – 14.00
W Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły
w Luszowicach proponujemy aby przekazanie pamiątkowych dyplomów i książek miało następujący przebieg:w dniach 25-26 czerwca 2020 r. w godz. od 8.00 do 15.00 zapraszamy indywidualnie rodziców dzieci 3,4,5,6- letnich po odbiór drobnych upominków.
Rodziców dzieci kończących edukację przedszkolną prosimy o zwrot kart identyfikacyjnych do czytnika oraz odbiór pozostawionych w przedszkolu rzeczy.
Sukces!
Oskar Bogusz, uczeń kl. VII, zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Zdrowo żyj”w obrębie VII edycji projektu „Czysta Małopolska” zorganizowanym przezKuratorium Oświaty w Krakowie. Praca przygotowana pod kierunkiem pani Justyny Dudek.Gratulujemy!
Uczniowie i Rodzice
Przekazujemy wytyczne dotyczące zwracania wypożyczonychz biblioteki szkolnej książek oraz podręczników.
Proszę dopilnować, aby wszystkie książki trafiły do szkoły do dnia 19 czerwca 2020 r., w godzinach od 8.00 – 15.00
Przed dotarciem do biblioteki szkolnej uczeń przygotowuje komplet książek i podręczników do zwrotu. Czynności te należy wykonać w domu!
Przygotowanie podręczników i książek do zwrotu:
-
Zdejmujemy okładki TYLKO z podręczników. Książki i lektury pozostawiamy w foliowych okładkach.
-
Wycieramy gumką wszystkie podkreślenia.
-
Uczeń zobowiązany jest do naprawy wszelkich uszkodzeń, np. rozdarcia i rozklejenia.
-
Do podręczników przygotowujemy kartkę, na której zapisujemy dane: imię i nazwisko, klasa, nr telefonu.
-
W sytuacji zgubienia książki lub podręcznika Rodzice/opiekunowie ucznia są zobowiązani do zakupu nowej książki o tym samym tytule.
Zasady zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej:
-
Przy wyznaczonym do zwrotu stanowisku może przebywać wyłącznie jedna osoba
-
Dopuszczalna jest w przypadku uczniów klas 1-3 obecność rodzica/opiekuna z uczniem.
3. Książki i podręczniki odbiera pracownik szkoły.
-
Uwaga!
Dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach będzie w terminie : 10.08.-31.08.2020 r.
Wniosek o przyjęcie na dyżur wakacyjny znajduje się w zakładce "oddział przedszkolny" oraz "dla rodziców". Wnioski należy złożyć w terminie 01.06.-15.06.2020 r.
INFORMACJE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Uczniowie klas VIII przystępują do egzaminu w dniach:
16.06.2020 (wtorek)- język polski- godz. 9:00- czas pracy z arkuszem 120 min. (dla uczniów z dostosowaniami przedłużenie o 60 min.)
17.06.2020 (środa)- matematyka- godz. 9:00- czas pracy z arkuszem 100 min. (dla uczniów z dostosowaniami czas przedłużony o 50 min.)
18.06.2020 (czwartek)- język angielski- godz. 9:00- czas pracy z arkuszem 90 min. (dla uczniów z dostosowaniami czas przedłużony o 45 min.)
-
Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
-
Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
-
Zdający powinien posiadać legitymację szkolną, pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych), a na egzaminie z matematyki, linijkę. Zdający nie może wnieść na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, notatek, telefonów komórkowych, maskotek.
-
Na egzaminie zdający korzysta wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych i linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
-
Zdający może wnieść do sali egzaminacyjnej własną butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika aby uczeń nie zalał materiałów egzaminacyjnych. Szkoła nie zapewnia wody pitnej.
-
Na egzamin nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
-
Zdający przychodzą do szkoły o określonych co do minuty godzinach (informacje te będą przekazane w osobnym komunikacie)
-
Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 metra) oraz mają zakryte usta i nos.
-
Po wejściu do szkoły należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie.
-
Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos maseczką do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel
- wychodzi do toalety
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej
-
W czasie egzaminu obowiązuje:
- zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi
- niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
-
Przed rozpoczęciem egzaminu zdający zajmuje miejsce wylosowane przy nim przez członka zespołu nadzorującego.
-
Każdy arkusz egzaminacyjny jest przez ucznia kodowany i opatrzony naklejkami.
-
Przed rozpoczęciem egzaminu uczeń ma obowiązek sprawdzenie kompletności arkusza egzaminacyjnego.
-
Uczniowie w czasie pracy z arkuszem egzaminacyjnym odpowiedzi zaznaczają na karcie odpowiedzi i zeszycie zadań egzaminacyjnych.
-
Na dziesięć minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym nauczyciel przypomina o kończącym się czasie pracy i przeniesieniu odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
-
Po zakończeniu pracy z arkuszem zdający będą mieć dodatkowe 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
-
W trakcie egzaminu nauczyciele nie udzielają wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych.
-
Zdający może opuścić na stałe sale egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
-
Po egzaminie wypuszczanie zdających nastąpi według ściśle określonej procedury (o której uczniowie zostaną poinformowani w osobnym komunikacie).
-
Zdający po egzaminie swoimi wrażeniami powinni dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 31.07.2020r.
-
Informacja dla Rodziców
Kalendarz najważniejszych zmian w systemie oświaty :
od 18 maja br.:
-
możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkołach policealnych i dla klas III branżowych szkół I stopnia;
-
wznowienie pracy schronisk młodzieżowych i międzyszkolnych ośrodków sportowych, młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, pałaców kultury oraz innych placówek tego typu;
-
możliwość prowadzenia bezpośrednich zajęć specjalistycznych, w tym rewalidacyjno-wychowawczych, rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju.
Od 25 maja br.:
-
możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych;
-
organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym szkół specjalnych;
-
organizacja konsultacji dla absolwentów, w tym młodzieży ze szkół specjalnych, która w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego;
-
możliwość realizacji staży uczniowskich i praktyk zawodowych przez uczniów klas 3 szkoły branżowej i technikum.
Od 1 czerwca br.:
-
organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dziecii młodzieży.
Proszę o zapoznanie się z załącznikami, które dostepne są w zakładce Dla Rodziców.
-
UWAGA!
Plac zabaw, siłownia i boiska na terenie szkolnym nadal pozostają zamknięte do odwołania .
Informacja
Fundusze Europejskie
Gmina Chrzanów-Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach
realizuje projekt dofinansowany
z Funduszy Europejskich
„Zdalna Szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Celem projektu jest : Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach - zapewnienie technicznych warunków nauki zdalnej uczniom i nauczycielom
Dofinansowanie projektu z UE: 100 000,00 zł w tym dla Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach 5 000,00 zł
Informacja dla uczniów i rodziców
Dyrektor Szkoły podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach informuje,iż szkoła uzyskała dostęp do platformy Office 365.
Pakiet Office pozwala na bezpośrednie, bezpieczne komunikowanie się i współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami. W ramach tego pakietu każdy uczeń, rodzic i nauczyciel jest wyposażony w konto mailowe, które uprawnia do darmowego dostępu do programów takich jak Word, Excel, PowerPoint czy OneDrive.
Ponadto aplikacja Teams z pakietu Office pozwala na prowadzenie lekcji online dla większej liczby klas niż dotychczas.
Dyrektor SP w Luszowicach
Drodzy Rodzice
Informuję, iż w dniu 18 maja 2020 r. następuje ponowne uruchomienie oddziałów przedszkolnych.
Odziały przedszkolne będą czynne zgodnie z godzinami zadeklarowanymi przez rodziców w deklaracjach przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w stanie epidemii, jednak nie dłużej niż dotychczasowy czas ich pracy.
W czasie pracy oddziałów przedszkolnych realizowana będzie wyłącznie funkcja opiekuńcza.
Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego liczba miejsc w przedszkolu jest ograniczona.
W oddziałach przedszkolnych będzie obowiązywał rygor sanitarny (m.in. z sal zostaną usunięte dywany, ograniczona zostanie ilość zabawek, dzieci nie będą mogły przynosić żadnych swoich przedmiotów i zabawek) oraz szczególne procedury bezpieczeństwa, w tym przyprowadzania i odbierania dzieci oraz ich pobytu w przedszkolu. Dzieci będą odbierane/przekazywane rodzicom przy drzwiach wejściowych do szkoły. Na terenie szatni będzie mogło przebywać tylko 1 dziecko. Przy wejściu do szkoły będą miały mierzoną temperaturę.
W czasie epidemii pierwszeństwo w przyjęciu do oddziałów przedszkolnych maja dzieci, których rodzice nie maja możliwości pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.
Deklaracje przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w czasie epidemii oraz wymagane oświadczenia (podpisanie oświadczeń jest obowiązkowe, brak podpisu powoduje, że dziecko nie zostanie przyjęte do oddziału przedszkolnego) dostępne są na stronie internetowej szkoły – w zakładce: Oddziały przedszkolne.
Własnoręcznie podpisane dokumenty należy dostarczyć w terminie od 11. 05.2020 r. do 13.05.2020 r. do godz. 14.00 w formie skanu na adres e-mailowy szkoły: szpluszowice@wp.pl bądź w formie papierowej do skrzynki pocztowej znajdującej się szkole.
Obowiązujące w czasie epidemii procedury zamieszczone są w zakładce: Oddziały przedszkolne.
Proszę Rodziców o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami i ich przestrzeganie.
Ewa BaranDyrektor Szkoły
Regulamin konkursu literacko-plastycznego „Mój ulubiony bohater”
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie- Filia w Luszowicach
2.Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach; Rada Sołecka w Luszowicach
II. CEL KONKURSU
1. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci
3. Rozwijanie twórczej inwencji dziecka
4. Kształtowanie sprawności manualnej, kreatywności i oryginalności myślenia
III. UCZESTNICY KONKURSU
1. Adresatami konkursu są dzieci z oddziału przedszkolnego i klas od 0-III Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach
IV. TEMATYKA KONKURSU
1. Wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice prezentującej ulubionego bohatera literackiego (postać z bajki, wiersza, powieści dla dzieci).
V. WARUNKI UCZESTNICTWA
-
Uczestnik konkursu tworzy pracę plastyczną przedstawiającą bohatera utworu literackiego.
-
Praca powinna zawierać sygnaturę z imieniem i nazwiskiem dziecka, jego wiekiem.
-
Praca powinna zostać dostarczona do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Luszowicach.
-
Do pracy powinna być dołączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych (formularz do pobrania).
VI. TERMIN KONKURSU: - 08.05- 08. 06. 2020 r. Ostateczny termin składania prac: 8. 06.2020 r.
VII. OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU: 15.06. 2020 r.
VIII. KRYTERIA OCENY
1. Ogólne wrażenie artystyczne.
2. Zgodność pracy z tematyką utworu
3. Innowacyjność i oryginalność pomysłu.
IX. SKŁAD KOMISJI KONKURSOWEJ:
1. Komisję konkursową powołuje organizator w liczbie 3 osób:
- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach
- Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej
- Członek Rady Sołeckiej
X. NAGRODY
1. Nagrody za I, II, III miejsce (dopuszczalne nagrody ex eaquo) przyznane będą w dwóch kategoriach wiekowych:
- dzieci przedszkolne
- dzieci z klas 0- III
XI. POZOSTAŁE USTALENIA
1. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.
2. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.
3. Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
4.Wszelkie sprawy sporne rozstrzygają organizatorzy
Plik ze zgodą rodziców w zakładce "Dla rodziców" !!
-
Ważny komunikat
Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego od 6 maja ponownie mogą zostać otwarte przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Jednak kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostały pozostawione dyrektorom przedszkoli i samorządom jako organom prowadzącym.
Po zapoznaniu się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej wspólnie z dyrektorami jednostek zdecydowaliśmy, że otwarcie gminnych przedszkoli i żłobka nastąpi 18 maja br. Do tego czasu zostaną przeprowadzone na tych obiektach niezbędne przeglądy sanitarne i bhp oraz opracowane wewnętrzne procedury postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19. Ponadto, by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne dzieciom i opiekunom, usuniemy przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub zdezynfekować. Musimy również zadbać o zorganizowanie bezpiecznego żywienia.
W tym czasie wszystkie przedszkola i żłobek zostaną odpowiednio zdezynfekowane i wyposażone w środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania oraz w indywidualne środki ochrony osobistej dla pracowników.
Wszystkie działania związane z przygotowaniem jednostek do objęcia opieką naszych najmłodszych mieszkańców skonsultujemy z Wojewódzkim Konsultantem ds. Chorób Zakaźnych oraz Sanepidem.
Przy podejmowaniu każdej decyzji będziemy kierować się najważniejszym dla nas celem, jakim jest ochrona zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa dzieci oraz pracowników.
Święta majowe
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. 2 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.
Uwaga uczniowie
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 będzie przeprowadzane w nowych terminach, które zostaną podane do publicznej wiadomości przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania – zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. Źródło: http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2020000065701.pdf
Egzaminy ósmoklasisty
1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty do 31 lipca 2020 r.
Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń do 31 lipca 2020 r.
Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym do 31 lipca 2020 r.
Nabór do szkół ponadpostawowych
Informację dotyczące naboru do szkół ponadpostawowych będą sukcesywnie przekazywane na stronie naszej szkoły od 28 kwietnia 2020 r. W razie pytań proszę proszę się kontaktować z wychowawcą klasy ósmej, panią Ewą Lebiedzką.