Kolorowe piżamki , szlafroki , kapcie, podusie oraz dresy – tak na wesoło obchodziliśmy ostatni dzień przed feriami w naszej szkole.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych ferii
Kolorowe piżamki , szlafroki , kapcie, podusie oraz dresy – tak na wesoło obchodziliśmy ostatni dzień przed feriami w naszej szkole.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych ferii
od takim hasłem minął jeden styczniowy tydzień w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego było kolorowo i wesoło W poniedziałek pokazaliśmy, że Blue Monday nie jest nam straszny W kolejnych dniach gościły: krata, kwiaty i paski. Tydzień zakończył czarno biały piątek z ciekawostaki o pingwinach przygotowanymi przez uczniów klasy V
BohaterON – włącz historię! to projekt, w którym aktywnie uczesniczyła klasa I wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Mendrych.
Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, w którym udział brali uczniowie klasy I. Projekt obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody Tygodnia Biblioterapii w naszej szkole!
Z myślą o naszych uczniach pochodzących z Ukrainy, Biblioteka Szkolna nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania, która w ramach swojego projektu „Książka chroni”, przekazała książki w języku ukraińskich. Wśród otrzymanych znalazły się publikacje polskich autorów, tłumaczone na język ukraiński (np.: „Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki, „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej), jak i książki pisarzy ukraińskich.
Zapraszamy do naszej biblioteki! Mamy nadzieję, że dzięki nim uczniowie pokochają czytanie :)
W piątek 13 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli. Samorząd Uczniowski postanowił wprowadzić w nasze szkolne życie trochę elegancji i barwnych kolorów. W tym dniu nasi uczniowie wspólnie zadbali o szyk i elegancję. Do zabawy włączyli się również nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły :)
Po dłuższej przerwie w grupie Sówki odbyły się zajęcia z kodowania Dzieci bardzo chętnie wzięły w nich udział odnajdując odpowiednie pola na macie.
Dzieci z grupy Jeżyki wzięły udział w kolejnych zajęciach z kodowania. W trakcie zabawy powtarzaliśmy alfabet, angielskie nazwy kolorów i liczb oraz ćwiczyliśmy dodawanie i odejmowanie.
Wszyscy wzięli aktywny udział w warsztatach!
Bardzo miło nam poinformować o sukcesach naszych dzieci: Uczennice z kl. II i III wchodzące w skład zespołu "Piernikowe serduszka" zdobyły pierwsze miejsce, a Wychowankowie Oddziału Przedszkolnego "Jeżyki" drugie miejsce w XX GMINNYM KONKURSIE KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ZIMOWYCH
2022/23, który odbył się w MOKSiR w Chrzanowie
Zespoły przygotowały Panie: Magdalena Biłka, Justyna Dudek oraz Katarzyna Woszczyna
Z żalem zawiadamiamy o śmierci byłej nauczycielki naszej szkoły, pani Zofii Dereszowskiej. Pracowała w naszej szkole od 1956. Nauczycielka niezwykle pracowita, wymagająca i konsekwentna, a przy tym głęboko zatroskana o problemy swoich uczniów i wyniki nauczania. Potrafiła w jasny, przystępny sposób wyjaśnić nawet te najbardziej zawiłe matematyczne zadania.
Była m.in. założycielem drużyny harcerskiej, prowadziła chór szkolny.
Rodzinie zmarłej składamy szczere kondolencje.
Pogrzeb Ś.P. Zofii Dereszowskiej odbędzie się 18 stycznia 2023 r. o godz. 13.00 w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.
Samorząd Uczniowski wziął udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Uczniowie rozprowadzali wśród kolegów oraz pracowników szkoły kartki świąteczne, a uzyskany dochód w całości został przekazany na konto fundacji Sursum Corda, zajmującej się pomocą osobom chorym i niepełnosprawnym.
Akcja "Przerwa na czytanie" odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Oficjalnie ogłoszono, że rekord z 2021 r. został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!
W naszej szkole akcja odbyła się 24 października w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział! W przyszłym roku też czytamy!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
mamy przyjemność złożyć wszystkim Państwu życzenia:
radosnych, spokojnych, niezwykle ciepłych i rodzinnych świąt
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi oraz cała Społeczność Uczniowska
5 grudnia uczniowie klasy 1 otrzymali list od samego Świętego Mikołaja. List był niezwykły, ponieważ w jego treści znajdowała się bardzo ważna informacja, a była nią wspaniała nowina - klasa 1 zasłużyła na prezent! Prezent nie byle jaki, bo dzieciaki czekała podróż. Gdzie? Tego uczniowie dowiedzieli się dopiero po przybyciu na miejsce. Wszystko było owiane tajemnicą. Miejscem docelowym okazała się Najmniejsza na Świecie Fabryka Cukierków Ciuciu Cukier Artis w Krakowie. Niespodzianka była strzałem w dziesiątkę. Było nie tylko zabawnie i śmiesznie, ale przede wszystkim smacznie. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał własnoręcznie wykonane cukierki, lizaka oraz Certyfikat Młodego Karmelarza.
I Gminny Konkurs Fotograficzny "Barwy jesieni w naszej gminie" był skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz dzieci z oddziałów przedszkolny. Prace konkursowe można było zgłaszać do 15 listopada.
Nadesłane zdjęcia przedstawiały piękną złotą jesień ale były też takie, które ukazywały jej szare oblicze. Komisja konkursowa miała trudny wybór, ponieważ prace były na bardzo wysokim poziomie. W każdej katerogii wiekowej zostało przyznane wyróżnienie za zdjęcia z detalami.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym!
Z przyczyn organizacyjnych nagrody zosatną dostarczone do szkół.
Organizatorzy i jurorzy składają wszystkim uczestnikom konkursu podziękowania za udział.
W galerii prezentujemy zwycięskie prace.
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W ramach obchodów, uczniowie przyniesi w tym dniu swoje ulubione pluszaki.
W trakcie zajęć świetlicowych, prowadzonych przez bibliotekę szkolną, dzieci przygotowały prace plastycze.
Grupa Jeżyki oraz dodatkowo Emilia Czak i Ignacy Czak zostali laureatami plastycznego konkursu ekologicznego "Miś z odzysku"!
Gratulujemy!
XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczno- Plastyczny "Przedszkolak Małym Ekologiem".
I miejsce w kategorii prace przestrzenne: Ignacy Czak, Emilia Czak, Wiktor Musiał.
14 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Biblioterapii, który rozpoczął Tydzień Biblioterapii.
W ramach warsztatów, w grupie Jeżyki, mówiliśmy o asertywności, agresji i uległości. Dzieci wysłuchały opowiadania, wzięły aktywny udział w rozmowie oraz wykonały plakaty.
W klasie II, zajęcia odbyły się 16 listopada w Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Przewodnimi tematami była tolerancja, akceptacja i przyjaźń. Spotkanie rozpoczęliśmy głośnym czytaniem i rozmową. Następnie uczniowie wykonali drzewo tolerancji oraz rozwiązali karty pracy.
Dzieci nie zawsze wiedzą jak zareagować w trudnych lub nowych sytuacjach. Książki pokazują różne możliwości rozwiązań a dodatkowa rozmowa wzmacnia relacje oraz poczucie bezpieczeństwa.
Drodzy Rodzice! Czytajcie i rozmawiajcie ze swoimi dziećmi :)
Powered by aSc EduPage