• Warsztaty - Mali ratownicy

        • W poniedziałek, 2 października uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Podczas pokazu i części teoretycznej, dowiedzieli się o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz poznali procedury postępowania w sytuacjach trudnych. Wszyscy chętni mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

          Serdeczne podziękowania dla

          Malta Służba Medyczna oddział Chrzanów za przeprowadzenie zajęć z zakresu pomocy przedmedycznej

        • Próbna ewakuacja

        • Dziś wspólnie z druhami z Ochotnicza Straż Pożarna w Luszowicach odbyliśmy próbną ewakuację szkoly. Po 3 krótkich dzwonkach sygnalizujących alarm uczniowie wraz z nauczycielami sprawnie opuścili swoje sale lekcyjne i udali się na wyznaczone miejsca zbiórki. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Dziękujemy strażakom za pomoc w organizacji dzisiejszej akcji.

        • #POZNAJ POLSKĘ

        • "Poznaj Polskę” to pilotażowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie w ramach programu może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

          Warszawa Dzień 1

          W ramach projektu „Poznaj Polskę” grupa uczniów klas 5-8 udała się do Warszawy z Panią dyrektor Aliną Sułek, Katarzyną Fik-Mazgaj oraz Moniką Zaik.

          Dziś udało nam się podziwiać piękny widok z tarasu Centrum Kultury i Nauki. Poznaliśmy też historię starego miasta i jego zabytków. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Na koniec podziwialiśmy pomnik Małego Rycerza oraz zmianę warty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.”

          Warszawa dzień 2

          Swoją dzisiejszą przygodę w Warszawie rozpoczęliśmy od zobaczenia Muzeum Wojska Polskiego. Następnie pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Kolejną atrakcją stanowiło Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy z wielkim zainteresowaniem poznawali zjawiska przyrodnicze. Następnie odwiedziliśmy Powązki Wojskowe, w którym oddaliśmy hold poległym żołnierzom. Na koniec odwiedziliśmy Łazienki Królewskie. A teraz czas na kolację.

          Warszawa dzień 3

          Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w pełnym skupieniu wysłuchaliśmy historii młodych wojowników. Drugim etapem naszej podróży był Pałac w Wilanowie, gdzie zachwycaliśmy się piękną architekturą oraz roślinnością.

          A teraz w drogę powrotną.

          Były to trzy dni intensywnego zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami. Jedno jest pewne - tą wycieczkę zapamiętamy na długo.

           

        • Pamiętamy!

        • W piątek w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Z tej okazji uczniowie przygotowali występ, którego celem było przypomnienie tragicznych wydarzeń z historii naszego kraju.

          Mottem przewodnim uroczystości były słowa Jana Pawła II "Nigdy więcej wojny". Rafał Rudnicki, uczeń klasy drugiej, przepięknie zaśpiewał piosenkę zatytułowaną "Mamo tyś płakała".

          Akademia została przygotowana przez uczniów z klasy 5, 6, 8 pod kierunkiem pani Agnieszki Krzemień i pani Pauliny Kowalskiej, we współpracy z panią Katarzyną Woszczyną i panią Moniką Zaik.

        • MAŁOPOLSKA TARCZA ANTYKRYZYSOWA - PAKIET EDUKACYJNY II. REALIZACJA WSPARCIA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.

        • W ramach projektu nasza szkoła otrzymała monitor multimedialny i laptop.

           

          Projekt pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół                          i placówek oświatowych. 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

          Celem projektu jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych prowadzących kształcenie ogólne poprzez wyposażenie tych szkół w narzędzia do nauki zdalnej w związku                                z zagrożeniem i skutkami pandemii COVID-19.

           

        • "Czytanie na Polanie"

        • W ramach czytania na trawie włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję "Czytanie na Polanie", która jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Najmłodsze dzieci wysłuchały utworów i rozwiązały zagadki związane z czytanym tekstem. Starsi uczniowie czytali swoje ulubione książki

          #czytanienapolanie

        • 26 maja- Dzień Matki.

        • Wszystkim mamom życzymy samych wspaniałości

          Bycie MAMĄ to duże wyzwanie. Radosne chwile przeplatające się zmęczeniem a szczęście łzami. Każdej MAMIE należy się wiele ciepłych słów!

        • "W zdrowym ciele patriotyczny duch"

        • 28 kwietnia 2023 r. w ramach szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 maja na sali gimnastycznej odbyła się impreza pod hasłem: „W zdrowym ciele patriotyczny duch”. Rozpoczęła się zaśpiewaniem naszego hymnu w obecności pocztu sztandarowego. Następnie trzyosobowe drużyny z klas I-VIII przy głośnym wsparciu swoich koleżanek i kolegów zdobywały punkty podczas wyścigów rzędów oraz prezentacji wiedzy o polskich symbolach narodowych i Konstytucji 3 maja. Klasa ósma rywalizowała z siódmą, piąta z czwartą, natomiast uczniowie z klas I-III konkurowali w trzech zespołach mieszanych. Emocji było co niemiara, a o wygranej decydowały często sekundy albo różnica jednego punktu. Bez względu na zajęte miejsce serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tych szkolnych zawodów, ponieważ każda drużyna wykazała się bardzo dobrą wiedzą historyczną oraz świetną sprawnością fizyczną.

          Fotorelacja powstała z wykorzystaniem aparatu zakupionego w ramach programu "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

          #laboratoriaprzyszłości

        • "Dziecięce Wierszowanie 2023"

        • W dniu 27 kwietnia 2023 r. odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Dziecięce Wierszowanie 2023 - Bajczytanki Pani Hanki" organizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie. Specjalnym gościem tego konkursu była pani Hanna Niewiadomska, której wiersze prezentowały dzieci z grupy Jeżyki: Marta Jamrozik, Liliana Rams oraz Julian Kowalski.

          Nasze przedszkolaki zaprezentowały się pięknie! Wszyscy otrzymali upominki oraz dyplomy.

          Gratulujemy

        • "Sprzątanie Beskidów z PTT"

        • 22 kwietnia 2023 roku nasze Szkolne Koło PTT „Górskie Luszaki” wzięło udział w XI akcji „Sprzątanie Beskidów z PTT” organizowanej corocznie przez Oddział PTT w Bielsku Białej. Wędrowaliśmy ze Szczyrku Biłej przez Przełęcz Karkoszczonkę na Klimczok. Tam czekało już na nas ognisko z kiełbaskami. Razem z innymi kołami przynieśliśmy łącznie 1700 litrów śmieci.

        • Szkolny Tydzień Kostki Rubika - wyniki

        • Szkolny Tydzień Kostki Rubika cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem! Uczniowie przez cały tydzień pobijali swoje czasy i ostatecznie osiągnęli rekordy: 57 sekund w kategorii klas I-III, 37 sekund w kategorii klas IV-VIII.

          Jest nam bardzo miło ogłosić zwycięzców:

          - kategoria klas I-III:

          Antoni Kowalski kl. II,

          Antoni Czerwik kl. I,

          Tymon Czerwik kl. I

          - kategoria klas IV-VIII:

          Dominika Rożnowska kl. V,

          Jakub Pleń kl. V,

          Milena Piłka kl. VII

          Gratulujemy!

          Wszystkie osoby, które dalej chcą się uczyć układać Kostkę Rubika, zapraszamy w tym tygodniu do biblioteki na dużej przerwie.

        • Święto Chrztu Polski

        • W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

          Z tej okazji w dniu 17 kwietnia 2023 r. odbyła się akademia upamiętniająca przyjęcie chrztu przez Mieszka I oraz nasz kraj. Uczniowie klas III, IV oraz V przedstawili inscenizację przybliżającą postać Władcy, sytuacji politycznej kraju oraz powodu przyjęcia chrześcijaństwa.

        • Szkolny Tydzień Kostki Rubika

        • 17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Kostki Rubika. Ten dzień rozpoczyna u nas Szkolny Tydzień Kostki Rubika. Codziennie na dużej przerwie zapraszamy do biblioteki szkolnej uczniów, którzy chcą pobijać swoje rekordy oraz tych, którzy chcą poznać tajniki układania.

          Po całym tygodniu dobrej zabawy wyłonimy mistrzów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VIII.

          ZAPRASZAMY!