• "O tym co ma prawdziwą wartość"

        • Za nami pierwsze spotkanie w ramach realizacji NPRCz 2.0 w grupie „Jeżyków”. Wykorzystując elementy bajkoterapii poruszyliśmy temat, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu i w jaki sposób możemy uszczęśliwić ważne dla nas osoby. Dzieci wykonały również piękne zakładki, które mogą podarować najbliższym.

        • "Przerwa na czytanie"-podsumowanie.

        • Miło jest nam poinformować, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓBWszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!

          Do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw.

          Liczymy, że ze rok będzie nas jeszcze więcej!

        • Narodowy Projekt Rozwoju Czytelnictwa 2.0

        • Miło jest nam poinformować, że nasze Oddziały Przedszkolne pozyskały dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Do „Jeżyków” książki już dotarły i jak widać cieszą się dużym zainteresowaniem. Przed nami kolejne etapy realizacji projektu.

        • XIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim .

        • Szkołę Podstawową im Władysława Jagiełły w Luszowicach reprezentowało osiem osób: zespół wokalny z klasy 7 oraz solista z klasy 8. Konkurs organizowany był przez II L.O im K.Baczyńskiego w Chrzanowie i był skierowany do szkół średnich oraz klas VII i VII. Nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami, wystapiło aż 17 reprezentantów, rywalizacja była bardzo wysoka. Miejsca na podium nie udało się zdobyć ale za to ogrom oklasków i słowa uznania za pomysłowość i wykonanie. Gratulujemy występu!

        • Mikołajki

        • Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt przez wszystkie dzieci! Dziś naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj i najmłodszych obdarował prezentami. Starsi uczniowie wzięli udział w mikołajkowych seansach klasowych i odbyły się również grupowe wyjścia mikołajkowe. Było dużo uśmiechów i radości :)

        • Mała książka - Wielki Człowiek.

        • W ramach akcji „Mała książka – Wielki Człowiek” dziś Uczniowie klasy I otrzymali wyprawki czytelnicze „Pierwsze Abecadło”.

          Projekt ten jest realizowany już po raz trzeci ale jego cele są stale te same:

          „Nieustannie chcemy rozbudzać w dzieciach miłość do czytania już od najmłodszych lat, zachęcać rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominać o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, a także umożliwiać bezpłatny dostęp do mądrych i pięknie zaprojektowanych książek – z tekstami i ilustracjami najwybitniejszych polskich twórców.”

          Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

          Czytanie rozwija i kształtuje naszą osobowość. Zachęcamy rodziców i dzieci do codziennego wspólnego czytania!

          Więcej informacji o projekcie na stronie: http://wielki-czlowiek.pl

        • "Szkoła do hymnu" - Podziękowanie.

        • W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

          Do tegorocznej edycji zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy dnia 10 listopada o godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

          Źródło: www.gov.pl/edukacja-i-nauka

        • Wycieczka do Bochni w ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę"

        • Dnia 10 listopada 2021r uczniowie klas III i IV wzięli udział w wycieczce do Bochni. Odbyła się ona w ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę". Celem wycieczki było poznanie własnego regionu - Małopolski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii.

          Uczniowie zwiedzili Muzeum Motyli Arthropoda i wzięli udział w lekcji przyrodniczej. Piękne okazy wzbudziły zachwyt u wszystkich uczestników wycieczki. Następnie spacerkiem po Plantach Salinarnych przenieśli się pod tężnie solankowe. Kolejnym punktem na mapie wycieczki była restauracja, w której uczniowie z wielkim smakiem zjedli pizzę. Ostatnią i największa atrakcja tej wycieczki była Kopalnia Soli. Kopalnia wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - podziwiali m.in. najpiękniejsze wyrobiska kopalni, rzeźby solne, wykute w soli kaplice, narzędzia i urządzenia górnicze oraz poznali specyfikę pracy w trudnych warunkach i historię kopalni. Po wyjściu na powierzchnię wszyscy mieli okazję zakupić pamiątki.

          Ta wycieczka na pewno długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

        • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        • 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

          Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Nie musimy się jej uczyć, wystarczy ją okazać. Bądźmy życzliwi i uśmiechnięci nie tylko od święta. Każdy dzień powinien być pełen radości, uśmiechu i życzliwości.

          W ramach świętowania Samorząd Uczniowski przygotował dla Uczniów i Pracowników krótkie kolorowe sentencje, które wywołały uśmiechy na wszystkich twarzach. Oto niektóre z nich:

          Gdy nie masz nic do ofiarowania, podaruj uśmiech :)”

          Im bardziej jesteś życzliwy, tym bardziej jesteś szczęśliwy! :)”

          Chcesz być szczęśliwym, zacznij od dzisiaj! :)”

          Uśmiech, to taka krzywa, która wszystko prostuje :) Pamiętaj!”

          Jesteś wspaniałym Człowiekiem! :)”

        • Dzień Czarnego Kota

        • Dnia 17 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota. W naszej szkole świętowaliśmy go w poniedziałek 15 listopada. Chcieliśmy w ten sposób walczyć z przesądami dotyczącymi czarnych kotów, a także uwrażliwić dzieci na los zwierząt. Wiele osób miało czarne przebranie lub namalowany nosek i kocie wąsy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do odchodów tego nietypowego święta.

        • Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przedstawienia pt. "Lekcja historii" z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanego przez klasy: III, IV i VI pod kierunkiem pani Ewy Lebiedzkiej i pani Magdaleny Mendrych. 

        • Starszaki dla Najmłodszych

        • Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia akcji czytelniczej w świetlicy szkolnej. Co tydzień dwóch wybranych uczniów z klas 4-8 będzie odwiedzać tam dzieci i czytać im bajki oraz wiersze. Ponadto organizowane będą zagadki tematyczne i quizy. Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcanie do świadomego odbioru dzieł literackich. Sprzyja również integracji uczniów.

          Odbyły się już pierwsze spotkania. Chłopcy z kl. IV odczytali wybrane wiersze Jana Brzechwy, uczennice kl. VI przygotowały książkę „Awantura w śmietniku”, a uczniowie kl. VIII zaprezentowali zabawną lekturę „Detektyw Pozytywka”.

          Dzieci były zachwycone. W skupieniu słuchały czytanych im tekstów oraz z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące utworów.

        • Narodowe Święto Niepodległości

        • W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu". 

          Dnia 10 listopada o godzinie 11:11 został odśpiewany hymn w obecności pocztu sztandarowego oraz trzyosobowych reprezentacji klasowych. Pozostali uczniowie śpiewali w salach lekcyjnych przy otwartych drzwiach. Zostały zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa.

          Ponadto uczniowie klas III, IV oraz VI  przygotowali występ, który został nagrany i będzie opublikowany na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia.

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był obchodzony w październiku, w tym roku pod hasłem: „Baśnie i Legendy z całego Świata”. Nasza szkoła również włączyła się w świętowanie ale skupiliśmy się na legendach z najbliższej okolicy np. „Legenda o Czarodziejskim Młynku z Wieliczki” czy „Skarby w Tęczynie”. Uczniowie w ramach zajęć bibliotecznych promowali głośne czytanie, tworzyli ilustracje oraz rozwiązywali quizy do poznanych tekstów. W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wzięliśmy udział w akcji „Przerwa na czytanie”.

          Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy po książki każdego dnia! :)

        • Dzień Postaci z Bajek

        • 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W ramach świętowania uczniowie klasy III i IV wzięli udział
          w konkursie, w którym musieli odgadnąć jak najwięcej postaci po krótkim opisie. W klasie III zwycięzcą został Kamil Dąbek, 
          a w klasie IV Henryk Kamieniarz. Kolejnym zadaniem w klasie III było wykonanie pracy plastycznej z ulubioną postacią
          z bajki. 
          W klasie IV uczniowie stworzyli bajkowe grafiki.

           

        • Przerwa Na Czytanie

        • W poniedziałek 25 października uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

          Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

          Koordynatorem przedsięwzięcia była biblioteka szkolna. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział oraz zachęcamy do częstego sięgania po książki. Niech rozwijają one Waszą wyobraźnię i kształtują osobowość!

          #przerwanaczytanie

        • Na szlaku

        •  W piątek, 15 października 2021 r. odbyła się wycieczka w Beskid Śląski. Wyruszyliśmy  z Bielska na Szyndzielnię, Klimczok, Magurę i do Bystrej z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim Oddział w Chrzanowie. W wycieczce udział wzięli uczniowie z naszego Szkolnego Koła Krajoznawczego PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach.  

        • Kampania edukacyjno-charytatywna  "TUSZ DO PAKI'"

        • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ramach akcji odpady zostaną przekazane do recyklingu i zakupiona zostanie karma dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

           

          WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

          Więcej informacji na stronie: