Optymistycznie zakończyliśmy owocowy dzień w naszej szkole.
Uczniowie wszystkich klas zmierzyli się w 4-etapowym konkursie owocowym. Każda klasa wybrała jeden owoc, który był bohaterem wszystkich konkurencji. Zadaniem naszych uczniów było: założenie na siebie ubrania w kolorze prezentowanego owocu, przygotowanie występu artystycznego oraz ciekawostek, a także przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Najlepiej wypadli uczniowie klasy pierwszej, co oznacza, że już w przyszłym tygodniu spotkamy się na wieczorku filmowym. Drugie miejsce zajęła klasa trzecia, a trzecie miejsce klasa druga. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu imprezy. Ponadto wręczono dziśnagrody za konkursy przyrodniczo-ekologiczne. Uczniowie klasy piątej i szóstej borykali się z prezentacją multimedialną o tym "Jak zdrowo żyć?". Najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem Malwina Galus (Im.), Sandra Dulowska (IIm.) i Jolanta Rożnowska (IIIm). Drugi konkurs dotyczył przepisu na najlepszą, zdrową sałatkę. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Głowacz, drugie Karolina Adamuszek a trzecie Mateusz Gładki. Kolejny konkurs dotyczył wiedz o ekologii. W tym zakresie najlepszy okazał się Kamil Gut, drugi był Bartosz Latko, a trzeci Bartosz Gibek. Uczniowie klas młodszych zmierzyli się w konkursie plastycznym. Ze swojego zadania najlepiej wywiązał się Oskar Bogusz, drugie miejsce otrzymał Wojciech Liszka, a trzecie Magdalena Dudek.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Owocowy dzień
Policjant w naszej szkole
We wtorek, tj. 17 marca naszą szkołę odwiedziła policjantka, pani Sierżant Iwona Szelichiewicz z Powiatowej Komendy Policji z Wydziału do Spraw Nieletnich w Chrzanowie, która wygłosiła prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Mowiła m.in. o tym, że:
- wobec nieletniego, który popełnił czyn karalny (zabroniony) przed ukończeniem 13 lat albo po ukończeniu 13 roku życia, ale bez rozeznania, tj. bez świadomości rozpoznania znaczenia popełnionego czynu, sąd stosuje środki wychowawcze, np. upomnienie, umieszczenie w zakładzie wychowawczym
- wobec nieletniego, który po ukończeniu 13 lat popełnił czyn zabroniony z rozeznaniem, tj. miał świadomość popełnionego czynu, sąd może orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym.Uczniowie mieli mnóstwo pytań do pani sierżant, która cierpliwie wyjaśniała zawiłości prawa karnego oraz odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne.
Pani Iwona przekazała również gronu pedagogicznemu materiały edukacyjne oraz książki "Bezpieczeństwo dzieci online" - kompendium dla rodziców i profesjonalistów oraz plakaty - Dekalog Cyfrowego Obywatela - Praca w Internecie, - Moje prawa i obowiązki, "Zabezpieczenie dowodów cyberprzemocy, Zagrożenia w sieci - profilaktyka, reagowanie. DZIĘKUJEMY.
Informacja o sprawdzianie klasy szóstej od roku 2015
Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego - informacje dla rodziców .
Terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do oddziału przedszkolnego w naszej szkole na rok szkolny 2015/2016. Wszelkie potrzebne dokumenty znajdą państwo tutaj https://spluszowice.edupage.org/text4/?
Postępowanie rekrutacyjne i składanie dokumentów
Terminy
od - do
Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z odpowiednimi dokumentami.
od 16 – 31 marca 2015 r.
do godz. 1500
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
10 kwietnia 2015 r.
do godz. 1500
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych lub informacji o liczbie wolnych miejsc.
16 kwietnia 2015 r.
do godz. 1500
Rekrutacja dzieci do klasy I. Zapisy trwają.
Szanowni Państwo!
Od roku 2014 obowiązują nowe zasady związane z rekrutacją dzieci do klas I szkół podstawowych wynikające z nowelizacji ustawy o systemie oświaty tzw. ustawy rekrutacyjnej. Wszelkie dokumenty potrzebne do zapisów znajdą państwo tutaj https://spluszowice.edupage.org/text4/?
Akty prawne
- Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 z późn. zm.) zwaną dalej Ustawą
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910950425
2. Ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7) zwaną dalej Ustawą zmieniającąhttp://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000007
Obowiązek szkolny
Obowiązek szkolny w roku szkolnym 2015/2016 dotyczy dzieci 6 letnich (urodzonych w roku 2009) oraz dzieci 7 letnich (urodzonych od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r.).
Ferie, ferie i po feriach ;)
Już po raz trzeci Stowarzyszenie EKO-LU wspólnie z LKS Polonia Luszowice, Radą Rodziców i Szkołą Podstawową im. Króla Władysława Jagiełły zorganizowało zimowisko dla dzieci z Luszowic. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Skorzystało z niej ponad 60 dzieci.
Pomysł zatacza coraz szersze kręgi. Tegoroczne zajęcia zimowiskowe odbywały się przez dwa tygodnie. Zwiększyło się też grono instytucji partnerskich. W tym roku dołączyli do niego Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Komenda Hufca ZHP w Chrzanowie Chorągiew Śląska.
Przetarliśmy szlak, choć początki nie były łatwe. Cieszy fakt, że na przestrzeni trzech lat powstała liczna grupa wychowawców i wolontariuszy, którzy nieodpłatnie, nierzadko podczas własnego urlopu wypoczynkowego, organizują dzieciom wolny czas, otaczając je opieką i proponując ciekawe zajęcia. Mamy też stałą grupę zaprzyjaźnionych sponsorów: posła Krzysztofa Szczerskiego, wicestarostę Krzysztofa Kasperka. W tym roku wspiera nas też radny Przemysław Pająk. Gminna dotacja, pomoc rady rodziców, biblioteki oraz wsparcie darczyńców umożliwiło nam stworzyć maksymalnie bogata i różnorodną ofertę zimowiskową. Jesteśmy wszystkim wdzięczni – mówi Anna Kasprzyk, prezes Stowarzyszenia EKO-Lu.
W tym roku ponad 60 dzieci uczestniczyło w zajęciach sportowych, plastycznych i ekologicznych. Nowością były zajęcia z rękodzieła artystycznego, gry i zabawy zuchowe, wizyta edukacyjna w luszowickiej piekarni pt. „Jak powstaje chleb” oraz wyjazd studyjny do Planetarium w Chorzowie, Uczestnicy wycieczki zobaczyli stację meteorologiczną, obserwatorium astronomiczne oraz poznali dzieje Małego Księcia. Dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym „Zimowy pejzaż”. Organizatorzy dołożyli wielu starań, aby zajęcia prowadzone były przez profesjonalną kadrę. Stąd obecność sportowców i trenera: Ireneusza Palki, Konrada Gibka oraz Andrzeja Krupy. Luszowicka szkoła gościła wykwalifikowanych artystów plastyków: Klaudię Mikłas, Nadię Siemek z Galerii NadiArt.
Takich ferii w Luszowicach jeszcze nie było. Z roku na rok zajęcia są coraz ciekawsze. Korzystają nie tylko dzieci, ale i wolontariusze. Mój syn był bardzo zadowolony. Nie tylko z nagród, ale ze wszystkich zajęć, w których uczestniczył – komentowała Monika Bogusz, wieloletnia wolontariuszka. Oprócz niej do grona wolontariuszy dołączyły: Jowita Madej-Nowak, Ewelina Surma, Iwona Ćwikła-Rucka, Patrycja Madej, Patrycja Sarnik. Dziećmi opiekowała się wykwalifikowana kadra pedagogiczna: Ewa Baran, dyrektor SP, Magdalena Pawłowska, Joanna Kowalska-Bońkowska, Małgorzata Ciołczyk, Przemysław Zaik.
Finałem przedsięwzięcia była Gala Laureatów Konkursów Sportowych i Plastycznych, podczas której zwycięzcy odebrali z rąk burmistrza Chrzanowa dr Marka Niechwieja oraz wiceburmistrz Beaty Wątor cenne nagrody. Galę zaszczycili swą obecnością także przyjaciele inicjatywy: p. Lucyna Kumala, dyrektor MBP w Chrzanowie, dh harcmistrz Wojciech Marzec, komendant ZHP w Chrzanowie, Rafał Nitecki, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Chrzanowie oraz przedstawiciel sponsorów Przemyslaw Pająk, radny Rady Miejskiej w Chrzanowie.
Wszystkim, którzy bezinteresownie wsparli nasze wysiłki SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!
Anna Kasprzyk, prezes Stowarzyszenia EKO-LU
Apel szkolny - "Bezpieczne ferie zimowe"
W piątek trzynastego lutego odbył się w naszej szkolne apel poświęcony bezpiecznym feriom, któy został przygotowany przez panią Dyrektor Ewę Baran wraz z uczniami klasy IV. Apel miał na celu propagowanie bezpiecznych zasad zachowania sie w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczęństwo własne i innych, znajomość podstawowych znaków drogowych oraz uświadomienie uczniom koniecznośc noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
Nic tak nie wzmacnia zimą naszych organizów, jak sport i zabawy na mroźnym powietrzu. Korzystającv z uroków zimy, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Ubiór należy dostosować do pogody, tzn. nie ubieramy sie ani za grubo, ani za cienko. Nie wolno zjeżdzać na sankach czy nartach w pobliźu dróg. Pod żadnym pozorem nie wolno ślizgać sie czy jeździć na łyżwach po zamarzniętych zbiornikach wodnych.
Życzymy wszystkim miłych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii.
Pastuszkowe kolędowanie - Podegrodzie 2015
31 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły z grupy kolędniczej „Kolędnicy z Gwiazdą” wzięli udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu zdobywając III miejsce. Wyjazd został zorganizowany przy współudziale Chrzanowskiego Stowarzyszenia Folklorystycznego. Kolędnikom towarzyszyli rodzice, babcie oraz opiekun grupy Urszula Palka. Dzieci otrzymały słodycze i kolejne serce podegrodzkie. Uczniowie jak co roku mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zwyczajów kolędowania, a także rozwijać swoje zainteresowania na temat kultywowania tradycji w różnych regionach Polski.
Tenis stołowy - sportowe przerwy
Dlaczego stół do ping-ponga znalazł się na naszym korytarzu ? Przede wszystkim dlatego, że jest to dyscyplina dla każdego. Nie trzeba mieć określonych predyspozycji, jak ma to miejsce w wielu innych sportach. Z powodzeniem w tenisa stołowego mogą grać dzieci od najmłodszych lat. Taka dyscyplina pomaga, chociażby przy integracji dzieci w klasie i na przerwach. Dodatkowo tenis stołowy nie jest obciążeniem dla szkół. Sprzęt jest stosunkowo tani i trwały, więc korzystać może z niego wiele osób przez długie lata. Istnieją jednak inne pozytywne strony grania w ping-ponga, które nie dla wszystkich są oczywiste. Tenis stołowy, zdaniem światowej sławy naukowców, pomaga rozwinąć inteligencję, zwiększyć koordynację ruchową i świadomość własnego ciała, dlatego aż 5 stołów do tenisa służy najmłodszym to treningu i zabawy. Gdy już wzrośnie formach naszych uczniów zostaną rozegrane szkolne zawody w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Bierzemy sie więc do roboty i trenujemy na każdej przerwie.
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole!
21 stycznia 2015 roku odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji naszych kochanych babć i dziadków. Występy naszych uczniów podziwiali: Burmistrz Miasta Chrzanowa - dr Marek Niechwiej, Wiceburmistrz Miasta Chrzanowa, pani Barbara Wątor oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, pani Barbara Babijczuk. Podczas występu nie mogło oczywiście zabraknąć majważniejszych gości - babcie oraz dziadkowie dopisali swą obecnością wypełniając szczelnie salę gimnastyczną.
Pani Dyrektor Ewa Baran wraz z uczniem klasy VI Mateuszem Gładki przywitali zaproszonych gości, po czym rozpoczęły sie występy. Jako pierwsi na scenie pojawili sie najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy zaprezentowali wiersz Jana Tuwima "Rzepka". Byli fantastyczni. Następnie na scenie swe wsytępy prezentowali uczniowe kolejnych klas, począwszy od klasy I, a skonczywszy na klasie VI. Były i tańce, i posenki, wiersze oraz scenki. Wszyscy wypadli doskonale, publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Po przemówieniach gości, babcie wraz z dziadkami rozeszli sie do klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek oraz aromatyczna kawa. Dziadkowe mieli okazję zapoznać sie ze zdobyczami najnowszych technologii informatycznych, gdyż w każdej naszej sali lekcyjnej znajduje się tablica multimedialna. Wszyscy goście obiecali pojawić sie w przyszłym roku ciekawi czym zaskoczą ich wspaniali wnukowie.
Dzisiaj wsypaliśmy ziarenka dla ptaszków do szkolnego karmnika. Tak na wszelki wypadek, gdyby spadł śnieg i przyszedł mróz !
http://spluszowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=134
Spacerkiem po bajkowym świecie
Spacerkiem po bajkowym świecie - gry planszowe na lekcji w klasie I to wspaniała zabawa i nauka .
Ciasteczkowe warsztaty w klasie I
- 14 stycznia 2014r. odbyły się pachnące warsztaty pieczenia ciasteczek połączone z czytaniem wierszy o tematyce kulinarne. Wiersze czytała dzieciom p. Bożena Barczyk - bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Każdy mały uczestnik warsztatów był wyposażony w kucharski fartuszek, do dyspozycji maluchów była: masa na ciacha /przygotowana przez p.Monikę Zaik/ , wałki i foremki, kolorowe lukry i posypki. Pomagały mam babcie, które specjalnie na tę okazję przyszły do szkoły.
Nie zabrakło oczywiście sporej dawki ruchu i dobrej zabawy. Oj działo się ! Wszystkie wykonane podczas warsztatów ciasteczka, każdy zabieral ze sobą do domu, aby poczęstować domowników.
W całej szkole roznosił się cudowny zapach świeżo upieczonych ciasteczek ! SMACZNEGO :)
Mali kolędnicy
Z okresem Bożego Narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka. W europejskiej kulturze chrześcijańskiej jasełka pojawiły się w XII wieku, w Polsce natomiast zostały rozpowszechnione w XVII wieku. Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to „jasło” oznaczało żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa ta przeniosła się na te niecodzienne przedstawienia.
W dniu 19 XII 2014 r. odbyło się spotkanie Wigilijno Jasełkowe. W spotkaniu udział wzięli licznie przybyli goście między innymi: Ks. Kanonik Józef Szlachta- proboszcz Parafii Św. Anny, Burmistrz Miasta i Gminy Chrzanów Marek Niechwiej, radna Anna Kasprzyk ,sołtys wsi Luszowice Józef Hudzik prezes ZNP Małgorzata Jarczyk, prezes Stowarzyszenia Folklorystycznego Jadwiga Pietrzyk wraz z paniami z Kola Gospodyń, rodzice oraz dziadkowie młodych artystów.
Kolędnicy z Gwiazdą
W dniu 6 stycznia 2015 roku uczniowie Grupy Kolędniczej "Kolędnicy z Gwiazdą" po raz kolejny uczestniczyli w Paradzie Trzech Króli w Chrzanowie. Orszak prowadziła nasza Gwiazda Kolędnicza. W orszaku jechali Trzej Królowie oraz zaproszeni goście: Pan Burmistrz - doktor Marek Niechwiej, pan Poseł - Robert Maciaszek oraz pan Starosta - Janusz Szczęśniak, którym towarzyszyli nasi kolędnicy.
Na chrzanowskim rynku wszyscy powitali Marię z Józefem i dzieciotko Jezus pięknym śpiewem kolęd, następnie udaliśmy sie do sali teatralnej MOKSiR Chrzanów, gdzie zaprezentowaliśmy swoje umiejętności w Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych "Herody 2015". Na scenie występowało 8 grup z całego województwa małopolskiego. "Kolędnicy z Gwiazdą" otrzymali statuetki, dyplom, nagrodę oraz nominację na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie", któe odbędzie się 31 stycznia 2015 roku w Podegrodziu. Naszą wspaniałą grupę prowadzi niestrudzenie pani Urszula Palka, osiągając corocznie wielkie sukcesy. GRATULUJEMY!
Freedom Made in Poland
Koncert Bożonarodzeniowy
18 grudnia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły
w Luszowicach uczestniczyli w koncercie bożonarodzeniowy, który odbył się w hali widowiskowej na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Międzynarodowa Szkoła Europejska im. Jana Kułakowskiego w Warszawie.Koncert ten był uwieńczeniem kampanii społecznej pod hasłem „Freedom-Made in Poland” jaką Szkoła prowadziła przez cały rok 2014 pod patronatem Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego. Miała ona na celu upamiętnienie 25 rocznicy historycznych wydarzeń, które rozpoczęły się w Polsce w roku 1989 i doprowadziły do zmian w całej Europie.
Było to niezwykłe widowisko. W przepięknej scenografii i choreografii uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać spektakl, który nawiązywał do świątecznej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek , ale także był inną lekcją historii o ostatnim 25-leciu naszego kraju oraz o czasach je poprzedzających. Na scenie wraz z uczniami Międzynarodowej Szkoły Europejskiej im. Jana Kułakowskiego w Warszawie wystąpili charytatywnie młodzi i znani publicznie artyści: Ewa Szlachcic – wokalistka i aktorka, uczestniczka
I edycji programu The Voice of Poland 2011, Mery Spolsky czyli Marysia Żak – wokalistka, laureatka II nagrody Grechuta Festiwal 2014, Łukasz Jemioła – wokalista i gitarzysta, laureat wielu konkursów, tegoroczny zdobywca I nagrody Grechuta Fetival 2014 oraz Kasia Sawczuk – aktorka i laureatka II miejsca edycji programu The Voice of Poland 2014, uczennica 21 Społecznego LO im. J. Grotowskiego w Warszawie.Koncert zakończył się wspólnym opłatkiem i krótkim spotkaniem przy wigilijnych stołach, rozstawionych w foyer.
Czuliśmy się wyróżnieni i zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tak spektakularnym wydarzeniu. Na ręce Pani Katarzyny Zalewskiej, Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Europejskiej w Warszawie złożyliśmy serdeczne podziękowanie za życzliwą atmosferę, okazaną gościnność i wzorowe przygotowanie merytoryczne oraz doskonałą organizacje przedsięwzięcia, które dostarczyło nam wszystkim wspaniałych , niezapomnianych wrażeń artystycznych. Mamy nadzieję, iż spotkanie stanie się początkiem, długotrwałej i owocnej współpracy.
Dyrektor szkoły: Ewa Baran
Huraaaa! Jesteśmy najlepsi!!!
NAJLEPSI W POWIECIE
Szkoła Podstawowa w Luszowicach po raz kolejny brała udział w V już Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie i już po raz dugi została uznana za najlepszą szkołę
w powiecie chrzanowskim.Jury Konkursu składające się z przedstawicieli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie uznało,
że wykazane przez szkołę działania wyróżniają się wśród innych szkół. W ramach konkursu w szkole zostały przeprowadzone różnego rodzaju pogadanki z zakresu bezpieczeństwa
z udziałem policji, konkursy plastyczne dla młodszych uczniów oraz konkurs multimedialny na najlepszą prezentację dla uczniów klas IV – VI. Organizowane były odblaskowe wycieczki rowerowe, spacery oraz już kolejny raz uczniowie klasy III wybrali się na „odblaskową zieloną szkołę” w Jarosławcu.
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród Laureatom Konkursu odbyło się 11 grudnia 2014 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie a w ramach nagrody dla wszystkich laureatów wystąpił zespół FEEL.
Małgorzata Śledzińska – szkolny koordynator konkursu
Wspinaczka sportowa
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzieli udział w zajęciach wspinaczki sportowej. Najmłodsi z klasy III dzielnie walczyli nasztucznych scianach, starsi podpowiadali młodszym kolegom i koleżankom co mają robić. Wspinanie jest aktywnością bardzo wszechstronnie
angażującą wszystkie partie mięśni, wymagającą kontroli równowagi oraz co ważne świadomego wysiłku umysłowego do planowania kolejnych ruchów w zmiennym terenie. Oczywiście kilkuletnie dzieci nie będą się asekurować samodzielnie, w tym zakresie konieczna jest obecność instruktora czy przeszkolonych rodziców. Oprócz pozytywnych korzyści mających wpływa na fizyczne zdrowie dzieci, wspinaczka pomaga również przezwyciężyć lęk wysokości, który czasem pojawia się u dzieci w najmniej oczekiwanym momencie, np. gdy są już wysoko nad ziemią. Lęk czy obawa związana z wysokością jest naturalnym zdrowym odruchem, nie boją się tak naprawdę tylko wariaci. Więc gdy dziecko daje sygnały że się boi nie zmuszamy go do wchodzenia nigdzie wysoko. Znacznie łatwiej dzieciaki akceptują wysokość gdy są w grupie, widząc jak koledzy czy koleżanki wchodzą na ściankę najczęściej również bez większych oporów wspinają się również. Gdy jednak występuje większa blokada należy oswoić dziecko stopniowo. W nowym roku wracamy na ścianę ;)
Sportowe przerwy
W naszej szkole duży nacisk kładzie się na zdrowy styl życia.
Uczniowie biorą aktywny udział w zawodach sportowych, akcjach promujących aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Dlatego wraz z panią Dyrektor Ewą Baran postanowiliśmy wprowadzić tzw. "sportowe przerwy". Działania rozpoczęliśmy od badmintona. W nowym roku kalendarzowym na górnych korytarzu zostanie umieszczony stół do tenisa stołowego, a wraz z nim rozpoczniemy mini ligę tenisa stołowego, dla najlepszych czekają nagrody. W sezonie letnim, gdy tylko pogoda dopisze to rozpoczniemy na przerwach zabawy z badmintonem. Zostaną rozłożone boiska do tej gry, które będą do
"Sportowe przerwy" cieszą się ogromną popularnością.